Vekiller 16 Ocak’a destek verecek

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı ve ardından CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Mehmet Hilal Kaplan’ı ağırlayan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, “Milletvekillerimiz Türkkan, Akar ve  Kaplan’ın cemiyetimize ve Basın Müzemize katkısı büyük. 16 Ocak Basın Onur Günü’nü etkinlikleri noktasında da toplumun tüm kesimlerinden olduğu gibi kendilerinden destek istiyoruz” dedi.

birlikte

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen genel kurul ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı koltuğuna oturan Çetin Gürol, yönetimiyle birlikte tebrik ziyaretlerini kabul ediyor. Gürol ve yönetimini son olarak da MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ziyaret etti. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Lütfü Türkkan, Çetin Gürol ve yönetimini bu önemli göreve gelmeleri nedeniyle kutladı. Türkkan, “Çetin Gürol, yaptığı çalışmalar ve ismiyle marka olmuş bir gazetecidir. Onun döneminde Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin çıtasının yükseleceğinden hiç kuşkum yok. Biz de cemiyete elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

TÜRKKAN’A TEŞEKKÜR

Gürol ise, Lütfü Türkkan’ın ziyaretin gerçekleştiği alan olan Basın Müzesi’ne büyük katkıları olduğunu ifade ederek, “Burada çok önemli gazetecilerimizin kalemleri, daktiloları, masa lambaları var. Bunlara ulaşma konusunda Türkkan’ın bize verdiği destek yadsınamaz. Kendisi sayesinde çok önemli isimler ulaşıp Kocaeli ve Basın Müzesi’ni anlattık” diye konuştu.

BAHÇELİ BEKLENTİSİ

Çetin Gürol, Türkkan’ın desteğini bu dönem de isteyeceklerini ifade ederek, “Biz 16 Ocak Basın Onur Günü’nü bu dönem çok görkemli bir şekilde kutlayacağız. Çok önemli çalışmalar yaptık. Bu törende MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de olmasını çok istiyoruz. Bu noktada TBMM’ye giderek kendisini ziyaret etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

TBMM’DE GÖRÜŞME

Konuyla ilgili Türkkan, “Önümüzdeki hafta birkaç günlüğüne Makedonya’ya gideceğim. Ondan sonraki salı günü ise Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ni TBMM’de ağırlamak isterim. Salı günü grup toplantısı olduğu için Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi ziyaret edebiliriz” dedi. Gürol, desteğinden dolayı Türkkan’a teşekkür etti.

chp

AKAR VE KAPLAN

CHP Kocaeli milletvekilleri Haydar Akar ve Mehmet Hilal Kaplan, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurul ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevine gelen Çetin Gürol ve yönetimini Basın Müzesi’nde ziyaret etti. Vekiller, bağımsız ve özgür basın cemiyete her türlü katkıyı vereceklerini ifade etti.

ÇITA YÜKSELECEK

Haydar Akar, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin çıtasının bu dönem daha da yükseleceğine inandığını söyleyerek, “Çok genç ve başarılı isimlerden bir yönetim oluşmuş. Kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu. Mehmet Hilal Kaplan ise, Kocaeli’de bağımsız ve özgür bir basının olduğuna vurgu yaparak, “Bu xsürecin devam etmesi için cemiyetimize biz de katkı vereceğiz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Çetin Gürol ise, ziyaretlerinden dolayı CHP’li milletvekillerine teşekkür ederken, “16 Ocak Basın Onur Günü kapsamında yaptığımız ziyaretler çerçevesinde CHP’li vekillerin büyük desteğini gördük. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerimizi bu önemli günde aramızda görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir