Vali Aksoy bizleri ağırladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle, Valimiz Hüseyin Aksoy’un ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında, Valimiz  ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşlarla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensupları ile bir araya geldi.

01 (Medium)

Luxor Garden Hotel’de düzenlenen kahvaltı programına; Valimiz Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Gürol, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Birsel Kavcı, Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk Akca,  Bizim Yaka Gazetesi köşe yazarı Galip Ataman, Özgür Kocaeli ve Büyük Kocaeli Gazetelerinin İmtiyaz Sahibi Recep Haldız,Demokrat Kocaeli Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Genç,Değişim 41 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanju Cılızoğlu,Çağdaş Kocaeli gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin,Kocaeli Gazetesi Haber Müdürü Bülent Ekinci,Mavi Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Müdürü İlker Akşit,Kocaeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tüysüz,TV41  Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Sevim ile ilimizde görev yapan tüm  gazeteci ve muhabirler katıldı.

02 (Medium)

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Sayın Valimizin ev sahipliğinde düzenlenen programdan dolayı yaptığı konuşmasında, ” Sayın Valimize bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Bizlerde Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu olarak 16 Ocak Basın Onur Günü kapsamında gerçekleştireceğimiz Türk Dünyası Gazeteciler Zirvesine hazırlanıyoruz. Kocaeli Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Türkiye Gazeteciler Federasyonumuz, Basın Vakfımız, Kocaeli Ticaret Odamız ve tüm paydaşlarımız ile birlikte 3 gün boyunca kentimizde önemli bir organizasyona imza atmanın mutluluğunu yaşayacağız. Amacımız ülke genelinde 16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanmasıdır” dedi.

03 (Medium)

Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında;  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Öncelikle davetimize karşılık vererek, burada bulunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gazetecilik mesleği çok zor ve farklı şartlar altında çalışmayı gerektiren bir meslek. Gazetecilerimiz büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. Halkın haber alma özgürlüğünün gerçekleştirilmesinde, bilgiye ulaşmasında, sorunların tartışılmasında basınımızın büyük görev ve sorumlulukları var. Kocaeli basını bu konuda önemli bir birikime sahip.  Kocaeli’de 12 tane resmi ilan alan gazetemiz, 31 yayın kuruluşumuz var. 3 televizyonumuz ilimizde yayın yapmaktadır. Kocaeli toplam 25 radyoya, 48 internet gazetesine sahip bir kent. 117 Sarı Basın kartı sahibi olan basın mensubunun bulunduğu bir kent. Böylesi önemli bir birikime sahip olması nedeniyle Kocaeli basını çok daha iyi bir noktaya taşındı. Kentin diğer dinamiklerini de harekete geçirme fırsatı buldu” dedi.

07 (Medium)

 Vali Aksoy, “16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanmakta. Atatürk’ün ilk basın toplantısını yaptığı Kocaeli bu yönüyle de öne çıkmaktadır. Bilindiği üzere 29 Haziran tarihi itibariyle Kocaeli Valiliği görevime başladım. Yaklaşık 6 ayı aşan bir süredir burada görev yapmaktayım. Özellikle kamu görevi nedeniyle yürüttüğümüz bir çok çalışma var. Sosyal içerikli ve halkla bütünleşme adına yürüttüğümüz bazı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın sorunlarını daha rahat anlatabilmeleri için bir halk günü uygulaması başlattık. Bunu her hafta pazartesi günleri öğleden sonra uyguluyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini doğrudan dinleyerek, ilgili arkadaşlarımızla bunlara çözüm üretme adına bir çalışmayı Kocaeli’de başlattık. İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda ilk olarak 15 ilde düzenlenen Açık Kapı uygulamasını bizde Kocaeli olarak faaliyete geçirdik. Özellikle Valiliğin kapısını milletin kapısı haline getirmek için bu çalışmayı ortaya koyduk. Şuanda bu çalışmamızda devam ediyor” diyerek sözlerine devam etti.

06 (Medium) 07 (Medium) 08 09 (Medium) 10 (Medium) 11 (Medium) 12 (Medium) 13 (Medium) 14 (Medium) 15 (Medium) 16 (Medium) 17 (Medium)

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir