Sertifikalar verildi, sıra yeni eğitimlerde

protokol

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Kocaeli Kent Konseyi Gazetecilik Kulübü ile Kocaeli Üniversitesi İşbirliği ile düzenlenen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından Teknik Destek programı kapsamında desteklenen eğitim sertifikaları verildi. Protokol imzalandı ve yakında yeni eğitimler başlayacak.

KVB_2817

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Kocaeli Kent Konseyi Gazetecilik Kulübü işbirliğiyle ile düzenlenen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından Teknik Destek programı kapsamında desteklenen, “Gazetecilere Yönelik Yüksek Lisans Sertifikasyon Eğitimi” programına katılarak başarılı olan gazetecilerin sertifika töreni önceki akşam Kocaeli Basın Müzesinde gerçekleşti. Sertifika töreninin yanı sıra Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile yeni eğitim programları ile ilgili protokolde imzalandı.

SONN (1)

YOĞUN KATILIM

Törene Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Saffet Sancaklı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, SP İl eski Başkanı Mehmet Aras, KOÜ Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, KOÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr.Adnan Kavak,Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Tüpraş Sosyal İşler Müdürü Sedat Zımba, MARKA Genel Sekreter Vekili Kerem Akdağ, Memur-Sen Kocaeli Temsilcisi Mehmet Akkuş, TMD Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Yoldaş, İzmit Belediyesi Muhtar Masası Sorumlusu Mehmet Çetin, Pusula Düşünce Derneği Başkanı Volkan Şenel, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Yaşar Şanlı, Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, Osmanlı Ocakları Kocaeli Şubesi Başkan vekili Savaş Yavuz ve çok sayıda davetli katıldı.

????????????????????????????????????

YENİ EĞİTİMLER

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol törende yaptığı konuşmada, “ Öncelikle son dönemde yaşanan terör olaylarında şehit edilen polis ve askerlerimizi minnet ve şükran ile anıyorum. Terörü de lanetliyorum. Bugün sizlerle çok önemli bir projenin bitişi ve yeni projelerin başlangıcı içinde imza töreni için bir araya geldik. Öncelikle bizlere bu fırsatı veren Kocaeli Valimize, Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Gültekin Görüm’e, Gazetecilik Kulübü Başkanımız Şive Bağdiken ve yardımcısı Yunus Emre Günaydın’a projeyi yazarak cemiyetimizin önünü açtıkları için çok teşekkür ediyorum. Yeni eğitimlerimiz bundan sonrada devam edecek. Bugün Doğu Marmara Kalkınma Ajansımız ile bu kapsamda Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte yeni eğitimlerin önünü açacak protokolümüzü de imzalayacağız. Yine Türkiye’ye örnek olan Kent Konseyimiz ile de ortak projeler yapacağız” dedi.

????????????????????????????????????

EĞİTİME DESTEK

İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan’da gazetecilerin eğitim faaliyetlerini çok önemsediklerini belirterek, projeye katkı sağlayan tüm gazetecileri kutladı. Eğitim faaliyetlerinde her zaman gazetecilerin yanında olduğunu da belirtti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise her şeyin başının eğitim olduğunu belirterek, “ Bizde personelimizin eğitimi için destek veriyoruz. Eğitim faaliyetlerini her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve yönetim kurulunu ve eğitime katılan tüm gazetecileri de kutluyorum. Bilim ışığında çalışmak gerekiyor. Biliş ile pratiğimizi birleştirirsek çok daha iyi çalışmalara imza atarız. Bu çalışmanın yapılmasına katkısı olan MARKA’ya, Cemiyetimize teşekkür ediyorum” dedi.

????????????????????????????????????

TERÖRE ORTAK TEPKİ

Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmalarında; “Bizimle birlikte hem kenti, hem de kentle ilgili yaşanan tüm gelişmeleri hem canlı, hem dinamik ve en aktif tanıkları olan gazeteci arkadaşlarımız. Sözlerime başlarken, son günlerde meydana gelen terör saldırıları sonucunda hayatını kaybeden tüm kahraman Asker, Polis ve sivillerimizi Cenabı Allah’tan Rahmet ve Mağfiretiyle muamele etmesini mekanlarının cennet olmasını dileyerek başlıyorum. Ruhları şad olsun. Yaralı olan tüm personelimize, sivillerimize de acil şifalar diliyorum. Başta kederli ve değerli aileleri olmak üzere milletimize de başsağlığı diliyorum.

????????????????????????????????????
DUYARLILIK İÇİN TEŞEKKÜR

Tarihin her döneminde iç ve dış tehdit ve hainlere karşı milletimizin birlik ve beraberliğiyle hiç bir zaman bu şer güçlerin emellerine ulaşamayacağını, bu kahramanlarında bu mücadele de isimleri unutulmayacak, en büyük emanetlerimiz olarak sonsuza kadar yaşayacağını, özellikle altını çizmek bir kez daha paylaşmak istiyorum. Bu duyarlığından ötürü de Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve tüm üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bu anlamda baktığımız zamanda Kocaeli basınımız, Türkiye ölçeğinde, yerel düzeyinde çok güçlü bir basın ve çok güçlü bir camia. Değerli başkan Çetin Bey, Kocaeli’ne göreve başlamadan Mersin’de tanımıştım ve Mersin’de göreve henüz Kocaeli’nde başlamadan atama kararnamesi sonrasında çok değerli bu gün burada bulunan birçok kardeşimizi ağırlamıştım. O günden başlayan çizgide, yaklaşık 9 aylık bir görev süremizde bu kente katkı sağlayan, kentin gelişmesine, kentin güzel geleceğine taşınmasına çok önemli ve anlamlı hizmetler sunan bir camia olarak gördüğüme dair inancım her geçen gün bir kez daha pekiştirdi.

????????????????????????????????????

BASIN MÜZESİ ÖVGÜSÜ

Vali Güzeloğlu, “ Çetin Bey ve yönetimini, geçmişten bugüne Kocaeli Gazeteciliğinin ve basın camiasının tüm emekçilerini tebrik ediyorum, Rahmete kavuşanlara Cenabı Allah’tan Rahmet diliyorum, bu gün aramızda olan ve olmayanlara sağlık diliyorum. Basın Müzesinin çok önemli bir zenginlik olduğunu altını çiziyorum. Kocaeli’nin Cumhuriyet öncesinden buyana tarihinin adeta basın diliyle paylaşan bu müzemizin oluşmasında ve bugünlere gelmesinde alan tahsisinden itibaren İzmit Belediye Başkanıma, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanıma ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve KOGACE Başkanı Çetin Gürol, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek eğitimler için protokol imzaladılar.

????????????????????????????????????

SERTİFİKALAR VERİLDİ

120 saatlik eğitimden sonra Yüksek Lisans programına katılmayı hak kazanan Ali Gündoğdu( Özgür Kocaeli Gazetesi), Şive Bağdiken( Demokrat Kocaeli Gazetesi), Burçin Sağlam( Demokrat Kocaeli Gazetesi), Yunus Emre Günaydın(Anadolu Ajansı), Nurşah Şahin( Demokrat Kocaeli Gazetesi), Emine Arı( Mavi Kocaeli Gazetesi), Ahmet Akçaalan( Haber Hodri Meydan), Esra Aydın ( Manşet Kocaeli Gazetesi), Sebahattin Aydın( Manşet Kocaeli Gazetesi), Şahin Oktay (Anadolu Ajansı), Gürcan Yılmaz (İhlas Haber Ajansı) ve Semiha Lavas Özkol(Kocaeli Büyükşehir Belediyesi) sertifikalarını Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol üyeleri tarafından verildi. Günün anısına Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, protokol üyelerine Kocaeli’nin tarihi fotoğraflarından hediye etti.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir