Şehidimiz var

Yavuz Sonat Güzel şehit

26 Eylül 2015 saat 15:50’de, Tunceli ili Demirkapı Köyü mevkiinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin bulunduğu duyumu üzerine, bölgeye Jandarma Özel Harekât Timlerince gerçekleştirilen operasyonda, teröristlerin açtığı ilk ateş esnasında Kandıra’lı olan Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel ağır şekilde yaralanmış, helikopter ile hastaneye tahliye edilmiş; ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimizin cenazesi eşinin isteği üzerine Ankara Cebeci Şehitliği’nde bugün(27/09/2015)toprağa verilecek.

Kentimizi derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet; değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.

Diğer taraftan Kandıra’ya şehit haberi gelmesi sonrasında şehidimizin evinin önüne giden meslektaşlarımızın görev yapmasını engelleyen Kandıra Belediyesi zabıtalarını şiddetle kınıyoruz. Umarız bu konuda ilgilerde gereken hassasiyeti bundan sonra gösterilmesini sağlarlar. Aksi takdirde bizlerde bu tür davranışlarda bulunanlar hakkında  Anayasadan aldığımız hakkımız olan Basın Özgürlüğünü engellemekten suç duyurusunda bulunacağımızın da bilinmesini istiyoruz.

Terörü lanetliyoruz.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir