Özçakmak’a yapılanı asla kabullenmeyiz

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Gölcük Belediyesi Basın Yayın Müdürü Haluk Özçakmak’la ilgili bir bir öğretim görevlisinin kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

IMG_1462-300x225 (1)

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Gölcük Belediyesi Basın Yayın Müdürü Haluk Özçakmak’la ilgili bir bir öğretim görevlisinin kullandığı ifadeleri kınadı. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına Başkan Çetin Gürol tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Gölcük Belediyesinde uzun yıllardır Basın Yayın Müdürü olarak görev yapan, Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin üyesi ve 4 dönem yönetim kurulunda görev yapmış Haluk Özçakmak ile ilgili bir öğretim görevlisinin sözlerini şiddetle kınıyoruz.

Uzun yıllardır Gölcük Belediyesi ile KOÜ arasındaki protokol gereği seramik sempozyumu düzenlenerek seramik sanatına destek verilmektedir. Ancak son yaşanan olayda Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu sorumlusu Nermin Demirkol ile bu proje kapsamında bir tanışıklığın ötesinde bir hukuku olmayan Haluk Özçakmak için sarf ettiği sözler nedeniyle kendisini kınıyoruz. Türkiye’nin en önemli ilim irfan yuvalarından biri olan Kocaeli Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü başta olmak üzere üniversite yönetimi ile karşılıklı Türkiye ‘ye örnek çalışmalara imza atarken, bir öğretim görevlisinin üyemiz ve Gölcük Belediyesi Basın Yayın Müdürü hakkındaki sözlerinden dolayı da kendisini görevinden istifaya davet ediyoruz. Hassas bir yapıya sahip Haluk Özçakmak büyüğümüzün de bu olay sonrasında çok üzüldüğünü görmek bizleri yaralamıştır. Ancak kötü söz de sahibine aittir. Bu nedenle ile üzülmemesini de diliyoruz.”

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir