Müze ilgi odağı olmaya devam ediyor

gazeteciler

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin Basın Müzesi ilgi odağı olmaya devam ediyor. Toplumun tüm kesimlerine kapılarını açan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, önceki akşam Kocaeli Üniversitesinde okuyan öğrencileri İzmit Türk Ocağı’nın ev sahipliğinde iftarda ağırladı.

iftar 2

İlimizde öğrencilere ve ihtiyaç sahiplerine yönelik hayır işleri yapan STK ‘ların en başında gelen Kocaeli Türk Ocağı, Perşembe Pazarı alanında yokluk ve sefalet içerisinde yaşayan Suriye ve Irak göçmenlerini unutmadı.Ocak gençleri ile birlikte yemek getiren Türk Ocağı başkanı Yücel Alpay Demir, “Burada bir insanlık dramı yaşanıyor” ifadelerini kullandı. Beslenemedikleri , yıkanamadıkları ve açıkta yattıkları için vahim durumda olan bu insanlara acilen çözüm bulunması gerektiğini söyleyen Demir, “Ya kapılarımızı açmayacaktık , yada bakmak zorundayız , bu bizim hem milli hem de dini görevimizdir. Koşulları iyileştirildikten sonra vakit kaybetmeden yardım kamplarına gönderilmeliler, Yaşam şartları bizlerin çok altında olduğu için ileride suça bulaşma hata yapma ihtimalleri çok yüksek, bizler Allah rızası için karınlarını doyurma çabası içerisindeyiz. Yarınları hususunda devletimizin acilen çözüm düşünmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 20150622_221356

CEMİYET MİSAFİR ETTİ

İhtiyaç sahiplerine iftar saatinden önce 4 çeşit yemek , tatlı ve içeceklerle birlikte tüm erzaklarını teslim etti.  Kocaeli üniversitesinde eğitim gören Azerbaycan , Afganistan ve Özbekistan kökenli öğrencilerinde bulunduğu Türk Ocaklı ekip,  Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti başkanı Çetin Gürol ‘ un ev sahipliğinde hazırlanan cemiyet bahçesinde bir araya geldi.

SURİYELİLERE ERZAK YARDIM--

TEK TEK İLGİLENDİLER

Emek veren gençlere, tüm yönetim kurulu üyelerine, eski ocak başkanlarına ve bu hayırlı işler için maddi destek veren hayırseverlere teşekkür eden Yücel Alpay Demir , ev sahibi Çetin Gürol ile birlikte tüm masalardaki misafirleri ile ayrı ayrı ilgilendi.

İFTAR— (1)

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir