Meslektaşlarımızın Yanındayız!

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti 350 üyesi ile Türkiye’nin sayılı sivil toplum örgütleri arasında yer alan bir yapı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Gerek kurumlarımız, gerekse çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak, sosyal ve kültürel anlamda çeşitli çalışmalara yapmak asli görevimizdir.

Ekonomik anlamda sıkıntıları bulunan kurumlarımızın desteklenmesi ve 2017 yılından bu yana onaylanmış ancak yürürlüğe geçirilmeyen Basın İlan Kurumu zamlı ilan tarifesinin onaylanması için de Türkiye Gazeteciler Federasyonu çatısı altında ilgili kurum ve yetkililer ile görüşmelerini sürdürmektedir.
Bu çalışmaları yürütürken, üyemiz olsun veya olmasın meslektaşlarımızın çalışma haklarının da korunması önceliğimizdir.
Kentimizde faaliyet gösteren kurumlarımızda zaman zaman işveren ve çalışanlar arasında anlaşmazlıklar olmakta ve bireysel olarak çıkışlar yaşanmaktadır.
Ancak bugün kentimizde faaliyet gösteren Mavi Kocaeli Gazetesinde çalışan arkadaşlarımızın toplu iş çıkışlarının sözlü olarak yapılması bizleri üzmüştür.
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu olarak sözlü iş çıkışına maruz kalan meslektaşlarımız ile bir görüşme de gerçekleştirmiş, hukuki anlamda bundan önce olduğu gibi bundan sonrada talep edilmesi durumunda gerekli desteğin verileceğini belirtmek isteriz.
Mutlaka yüce Türk yargısına intikal edecek olan sorunun haklı veya haksız tarafları tespit edilecektir.
Biz hiçbir çalışanın işinden edilmemesi ve herkesin mutlu ve huzurlu bir şekilde çalışmasından yana olduğumuzu belirtiyoruz.
KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir