KOGACE VE KOÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

KOGACE VE KOÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile Kocaeli Üniversitesi arasında imzalanan protokole göre,
12 kontenjan ayrılan Gazetecilik Tezli Yüksek Lisans Programına, güz döneminde başvurusunu yaparak eğitim almaya hak kazanan üyelerimizin hakları saklı tutulmuştur.

İlgili yüksek lisans programına başvurular, 21-25 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek ve 8 Şubat’ta kayıtlar tamamlanarak öğrenci statüsü kazanılacaktır.

Kayıt yaptıracak olan adayların, imzalanan protokolün 4. Maddesinin C bendinde yer alan evraklara sahip olması ve ilgili koşulları sağlaması zorunludur.

Koşullar, “Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti aracılığıyla programlara başvuran adaylar; Kocaeli ili içerisinde ikamet ettiklerini ve/veya programa başvuru tarihinden en az 6 ay önce ve süresince Kocaeli sınırlarında faaliyet göstermekte olan bir basın kurum-kuruluşunda çalışmakta olduklarını ibra eden belge/belgelere sahip olmalıdır. Yüksek lisans programına başvuran adaylar; Kocaeli Gazeteciler Cemiyetine en az 6 ay süreyle üye olmalı, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne bağlı Üye Defterine kayıtlı olup, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla Cemiyete kabul edilmiş olmalıdır. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne kayıtlı olmasına karşın “iletişim sektöründe” görev almayan kişilerin programa başvurmaları Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminin “oy birliği” ile alacağı kararla mümkündür.” ifadeleri ile ilgili maddede açıkça ortaya konmuştur.

Üyelerimiz, İletişim Tasarımı ve Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans Programına (ikinci öğretim) ise aynı tarihlerde (21-25 Ocak) başvurularını yapabilecek.

Protokol sayesinde İletişim Tasarımı ve Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans Programı (ikinci öğretim) kayıt bedelinde, yüzde 20 indirim uygulanacak.

Öte yandan kayıt bedelinin kalan kısmının ya da bir kısmının karşılanması için bazı kurum ve kuruluşlarla görüşmelerimiz devam etmektedir.

Söz konusu bölümlere başvuru yapmak isteyen adaylar, yönetim kurulu üyelerimizden Kadriye Karademir ve Şengül Azbay’dan detaylı bilgi alabilirler.

http://sbe.kocaeli.edu.tr/upload/duyurular//15011910442637b89.pdf

http://sbe.kocaeli.edu.tr/upload/duyurular//080119012618dcb0e.pdf

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir