Karabacak’tan 10 Ocak kutlaması

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bölgede çalışan gazeteciler ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

RC6A9935

Darıca Belediyesi Teras Cafe&Restaurant’ta düzenlenen yemeğe Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

RC6A9789

Yemek sonrası program gazeteciler için hazırlanan slayt gösterisi ile başladı. Slayt gösterisinin ardından bölge basını adına kısa bir selamlama konuşması yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol,kendilerini bu önemli günde unutmayan Başkan Karabacak’a teşekkür ederken, “Darıca’da kendimizi evimizde gibi hissediyoruz, sık sık gazeteci arkadaşlarımız için değişik etkinliklere imza atan değerli başkanımıza meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.” diyerek cemiyetin çalışmaları ile ilgili kısa bilgiler aktardı. Gürol; 16 Ocak Basın Onur Günü programı hakkında da gazetecilere bilgiler aktarırken, bütün gazetecileri 16 Ocak’ta Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak düzenleyecekleri programa davet etti.

RC6A9896

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Düzenledikleri programa katılarak kendilerini onurlandıran bütün gazetecilere teşekkür eden Darıca Belediye Başkanı Karabacak ise “Öncelikle ebediyete intikal etmiş olan basın mensubu arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.Göreve geldiğimiz 2004’ten bu güne kadar her yıl bu etkinlikleri geleneksel olarak sürdürüyoruz.Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimiz ile birlikte düzenlediğimiz Çanakkale Gezisi, Edirne Gezisi, Konya Gezisi, ramazan aylarında iftar ve sahur programları ve son olarak geçen yıl düzenlediğimiz Boğaz Turu ile bir nebze de olsa mesleğinizin getirdiği stres ve iş yükünden sizleri kurtarmaya çalıştık.Küçük bir ikram, bir arada olmak, dertleşmek için bu ortamı oluşturarak bir nebzede olsa sizlerle hasbihal etme fırsatı yakalıyoruz. Sizler basın mensupları olarak çok önemli bir görev yapıyorsunuz. Kamunun ve toplumun doğru bir şekilde ve zamanında bilgilendirilmesi ile alakalı haberlerin duyurulması hususunda önemli çaba ve gayret gösteriyorsunuz. Gazetecilik çok kolay bir meslek değil, zor şartlar altında mesleğini severek yapmak gerek, sizlerin de bu işi severek yaptığınıza inanıyorum. Eleştirelim, yanlışları, eksikleri, bizim görmediklerimizi rahatlıkla söyleyin.Sizlerin eleştirilerini biz kendimize uyarı ve yol gösterici bir çizgi olarak görüyoruz. Bunu çok net ifade ediyorum. Bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum, tebrik ediyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti. Konuşmaların ardından Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Başkan Karabacak’a eski fotoğraflardan oluşan bir tablo hediye ederken, geceye katılanlara günün anısına hediye takdim edildi.

RC6A9757

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir