Kapanca sokağa güvenlik lazım

 

BASIN MÜZESİ

Önceki akşam saat :19.00 sıralarında Kapanca sokak’ta bulunan Basın Müzemizin mutfak camı, KİHMED Derneği binasının giriş camı, İzmit Belediyesi Butik Otel’inin camları kendini bilmez 3 kişi tarafından taşla kırılmak suretiyle zarar vermişlerdir.

BELEDİYE OTELİ CAMLARI KIRILDI

6 Eylül Pazar günü saat:19.00 sıralarında Akçakoca mahallesi Kapanca sokakta faaliyet gösterdiğimiz Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin dernek merkezi ve Basın Müzesi olarak kullandığımız binamıza isimlerini bilmediğimiz 3 balici tarafından mutfak camı kırılarak zarar verilmiştir. Kapanca sokak üzerinde bulunan sadece bizim binamızda değil, Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği binasının giriş camları, İzmit Belediyesine ait önümüzdeki günlerde kiraya verilmesi beklenen Butik Otel’inde camları kırılarak zarar verilmiştir. Son olarakta aynı sokak üzerinde park halinde bulunan 34 HT 1456 plakalı aracın ön camını kırdıktan sonra sokaktan uzaklaşmışlardır.

ARAÇ CAMINI KIRDILAR (1)

Elimizde şahıslar ile ilgili görüntülerde bulunmakta ve bu kendini bilmezlere nasıl bir hukuki işlem uygulanacak bunu da merak etmekteyiz. Akçakoca mahallesi Kapanca sokakta yaşayan vatandaşlarda her gece balicilerin ve serserilerin sokakta bu tür rahatsızlıklar verdiğini de belirtmesi nedeniyle Tarih Koridoru kapsamında yüzbinlerce TL harcanarak yapılan tarihi evlerimizin de zarar görmemesi için Kapanca sokakta güvenlik noktasında önlemlerin artırılmasını istiyoruz. Aksi takdirde bu şahıslar yarın öbürgün tarihi binalarımızı yakmaları durumunda bunun hesabını kim verecek merak etmekteyiz.

Bu arada Hakkari Dağlıca’da PKK terör örgütünün askerlerimize yönelik saldırısını da şiddetle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine de sabırlar diliyoruz. Başımız sağ olsun. Terör örgütlerine daha şiddetli ve kararlı bir şekilde yok edilene kadar etkin mücadele yapılmasını da talep ediyoruz.

20150906_201835

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir