Gazeteciler kurtlarını döktü

++GÖBEKKocaeli Gazeteciler Cemiyeti, 16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri kapsamında The Ness Otel’de yemek düzenledi. Canlı müzik eşliğinde eğlenen basın mensupları, piste göbek atmayı da ihmal etmedi

ULU Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısı tarihi olan 16 Ocak Basın Onur Günü için Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen etkinlikler The Ness Otel’de düzenlenen baloyla son buldu. Kocaeli basınının yanı sıra 67 ilin cemiyet başkanı ve eşlerinin de yer aldığı yemekte; Vali yardımcısı Aziz İnce, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atila Sertel de yer aldı.
BÜYÜK BİR AİLEYİZ
Gecede açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, 16 Ocak’ın sadece Kocaeli’de değil Türkiye genelinde kutlanması gerektiğini belirtti. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atila Sertel de konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Sertel, “Kocaeli basının ne kadar örnek ne kadar Türkiye çapında örnek oluşturduğunu gördük. Biz büyük bir aileyiz. Bizim siyasi bakış açılarımız, dünya görüşlerimiz farkı olabilir.
FARKLI OLABİLİRİZ…
Bizim mezheplerimiz farklı olabilir ama Atatürk’ün kurduğu ve bugüne kadar nice başbakanları nice Cumhurbaşkanlarını seçen ve seçtiren ve bu ülkede demokrasiyi yaşayan sarsılmaz bir cumhuriyet kurduğu için Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda önemli bir program yaptık” dedi. Başiskele Belediye Başkanı Ayaz da konuşmasında, “Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, çıktığı yolculukta inanıyorum ki yolunda hiç sapmadan hareket edecekler. Başiskele Belediyesi olarak her zaman onlarla birlikte harekete edeceğime söz veriyorum” dedi.
PROGRAM ETKİLİYDİ
Ayaz’ın ardından söz alan Vali Yardımcısı Aziz İnce de şu konuşmayı yaptı; “Hepimiz icra edilen programdan çok etkilendik. Bu nedenle düzenleyen arkadaşlara içtenlikle teşekkür ediyorum. Aranızda bulunmak benim için bir ödüldür. Gazetecilerin işlerinin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Yerel gazeteciliğin de en az ulusal gazetecilik kadar zor olduğunu biliyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından basın mensupları güzel bir gece geçirdi.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir