Gazeteciler Konya’yı keşfetti

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde bir araya gelen 43 gazeteci, Derince Belediyesi’nin kültür gezileri kapsamında YHT ile  seyahat ederek Konya’nın tarihi, turistik mekânlarını gezdi

TOPLU--

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde bir araya gelen 43 gazeteci, Derince Belediyesi’nin, ülkenin tarihi ve kültürel yerlerini daha iyi tanıması, tarihi doku ve kültür bilincini oluşturmak amacıyla düzenlediği gezi kapsamında Konya’ya gitti. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, başkan vekili Levent Altun’un öncülük ettiği gezide bir araya gelen gazeteciler “Gez dünyayı gör Konya’yı” diyerek unutulmaz bir gün geçirdi.

80 Binde Devr-i Alem Parkı

GEZ DÜNYAYI GÖR KONYA’YI

“Gez dünyayı gör Konya’yı” sloganıyla yola çıkan gazeteciler Belediye Kültür Müdürlüğü’nde çalışan Levent Baysa’nın önderliğinde Konya’ya giderek tarihi mekanlarını gezdi. İzmit Garı’nda bir araya gelen ekip,saat 08:17’de İzmit Konya arasında sefer yapan YHT tren ile Konya’ya gitti. Birçok gazetecinin ilk kez bindiği YHT’de gazeteciler daha trene binmeden fotoğraf çekmeye başladı. YHT’de yapılan kahvaltı ile geziye devam eden gazteciler her anı fotoğraflayarak unutulmaz fotoğraflara imza attı.

 ETLİ EKMEK--

GEZİ 1 AY DAHA UZATILDI

Belediye Kültür Müdürlüğü’nde çalışan Levent Baysa trene biner binmez gazetecilere Konya gezisinin direktiflerini verdi. Baysa, “Gezimiz 13 Ağustos 13 Eylül tarihleri arasında devam edecekti ama yoğun talep üzerine belediyemiz bu gezilerin 1 ay daha uzatıldığı müjdesini verdi. Toplamda 2 Bin 400 Derinceli vatandaşımızı hızlı trenle buluşup Konya’ı gezdireceğiz dedi.

 Gezi aracı--

MEŞHUR ETLİ EKMEK

Yaklaşık 3 saat süren yolculuğun ardından Konya’ya giden gazeteciler kendilerinin bekleyen gezi otobüsü ile yola çıktı. Rehber eşliğinde şehri gezen ekip, ilk olarak Konya’nın meşhur etli ekmeği, kuyu kebabı ve bamya çorbası yemek için restoranda mola verdi. Gazeteciler manevi değeri yüksek olan Konya da  Cuma namazın kılma imkanı buldu.Cuma namazından sonra yola çıkan gazeteciler Mevlana Müzesini gezerek Hazreti Mevlana’nın Türbesi’ni ziyaret etti. Ardından sırasıyla minyatür Türk eserlerinin ve önemli masal kahramanlarının yer aldığı 80 Binde Devri Alem Çocuk Parkını ve Meram Bağlarını gezdi.

Yht--

43 GAZETECİ KONYA’YI KEŞFETTİ

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak bu yılın ilk kültür gezisini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Çetin Gürol, “ Gazetecilik yoğun ve yorucu bir meslek. Bugün Darıca’dan, Gebze’den, Dilovası’ndan, Gölcük’ten, İzmit’ten  43 meslektaşımızla bir araya gelerek  hem gezip, hemde sohbet etme imkanı bulduk. Öncelikle bize bu imkanı veren Derince Belediyesi Başkanı Ali Haydar Bulut ve ekibine meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.Bu tür etkinlikleri arttırarak, meslektaşlarımız kendilerine zaman ayırmalarını sağlamak amacındayız. Bunun için ilerleyen günlerde bu tip gerçekleştirmeyi düşündüğümüz etkinliklerle kültür gezilerimizi sürdüreceğiz.

????????????????????????????????????

IMG_0396

????????????????????????????????????

 

 GEZİYE KATILANLAR

Çetin Gürol(Başkan), Levent Altun(Başkan Vekili), Erol Kaçmaz(Yönetim Kurulu üyesi), Nebiye Azak(Yönetim Kurulu Üyesi), Nurşah Şahin, Birsen Mıdık (Demokrat Kocaeli Gazetesi),  Vildan Kekeç, Şennur Uzan Yıldız, Artun Umur Elmaser(Özgür Kocaeli Gazetesi)Faruk Köseoğlu (Kent Konseyi Fotoğrafçılar Kulübü),Ayşe Aydın(Çağdaş Kocaeli Gazetesi),Cemal Açıkgöz(Bizim Gazete)Hayrullah Demiray (Bizim Yaka Gazetesi)Erol Uyguç     (İzmit Belediyesi Basın Yayın), Sebahattin Gültekin (Dilovası Belediyesi Basın Yayın),Hatice Bulut (Milliyet)Fatoş Kırtay(Yeni Haber Gazetesi), Osman Yürekli(Demokrat Gebze Gazetesi)Mesut Işık,Büşra Kaya(DHA Gebze temsilcisi),Murat Gökkaya (Nefes Gazetesi),Fadime Kılınç (Yenigün Gazetesi),Mervegül Türkoğlu(Marmara Gazetesi) Murat Özgöl (DHA Dilovası temsilcisi), Emrah Dursun,Cihan Teker (Dilovası Güven Gazetesi), Emre Tuncay (TV 41), Ferdi Işık (Dilovası A.A),İsa Turhan (Darıca A.A), Selçuk Koç (Hedef Gazetesi),Ümit Ülker (Çayırova TRT),Zeki Şahin(Bölge Haber)Yılmaz Değirmenci (Gölcük Vizyon),Gülay Özbatır (Gölcük Haber Gazetesi),Soner Güleser (B.Kocaeli Gölcük Temsilcisi)İbrahim Bayram, Halil Küçükparlak(Gölcük Gazetesi) Mehtap Kaçmaz ve Yağmur Uzan katıldı.

 

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir