Erzurumlulardan kahvaltı ve ziyaretler

Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu ve yönetim kurulu üyeleri dün İzmit Öğretmenler Evi’nde Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ve meslektaşlarımızı kahvaltıda ağırladılar. Ardından Basın Müzesinde yönetim kurulu ziyaretleri kabul ettiler.

toplu

Kocaeli Erzurumlular Vakfı bugün İzmit Öğretmenler Evi’nde düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi. Vakıf üyelerinin yoğun katılım gösterdiği kahvaltı programına Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Yönetim Kurulu üyeleri Levent Altun, Nebiye Azak, Sercan Özden, Bahar Kaymakçı Erdoğan, Erol Kaçmaz, Hakan Süer ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

radyo

Düzenlenen programında kısa bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu Mart ayı’nın Erzurumlular için çok önemli bir ay olduğunu belirterek, “ Bu ay içerisinde Erzurum düşman işgalinden kurtulmuş, İstiklal Marşımız kabul edilmiş ve Çanakkale Zaferimiz yaşanmıştır. Böylesine müstesna bir ayda kentimizin göz bebeği olan gazetecilerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sayın Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Çetin Gürol’a da bu davetimize icabet ettiği için teşekkür ediyoruz” dedi

plaket

Vakıf Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu konuşmasını ardından 16 Ocak Basın Onur Günü etkinliği ile Kocaeli’nin sinsi Türkiye çapında duyurmasından ve Kocaeli Erzurumlular Vakfının çalışmalarını kamuoyuna duyurmaları nedeniyle Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’a plaket takdim etti. Plaket takdiminden sonra kısa bir konuşma gerçekleştiren KOGACE Başkanı Çetin Gürol, “ Böylesine güzel bir birliktelikte siz değerli Erzurumlularla bir arada olmak bize mutluluk veriyor. Biz Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak aldığımız bu plaketi tüm basın emekçisi arkadaşlarımız adına alıyoruz. Bu plakette basın müzemizde yerini alacaktır” dedi.

yılmaz

Başkan Gürol konuşmasının devamında, “ Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak Kalkınma Ajansları arasında Türkiye’de ilk defa bir proje hazırladık ve önceki gün kabul edildi. Proje ile birlikte İletişim Fakültesi mezunu 12 arkadaşımız yüksek lisans yapma imkanı sağlanmış oldu. Bu manada Kent Konseyi Gazetecilik Kulübü Başkanı Şive Bağdiken ve genç meslektaşlarımıza böylesi bir projede öncülük yaptıkları içinde teşekkür ediyorum. Meslektaşlarımızın eğitim taleplerine de böylesi bir proje ile yerine getirmiş oluyoruz. Bu yeterli mi asla değil. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitim faaliyetlerimiz sürecek. Diğer taraftan kentimizdeki sivil toplum örgütleri ile el ele vererek kentimiz adına çalışmalar yapmak istiyoruz. Bugünde Kocaeli Erzurumlular Vakfımız ile bu çalışmaların da startını verdik. Kocaeli Basın Müzemiz bu manada tüm sivil toplum örgütlerimizin emrindedir” diye konuştu

müzeyi gezdiler

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulumuzu daha sonra Kocaeli Basın Müzemizde Ak Parti Kocaeli milletvekili aday adayı Mehmet Akif Yılmaz ziyaret etti. Çalışmaları hakkında bilgi alan Yılmaz, Kocaeli Basın Müzesini de gezerek, emeği geçenleri kutladı. Başkan Çetin Gürol ve yönetim kurulumuzun ikinci ziyaretçileri ise Kocaeli Dostluk Grubu üyeleri oldu. Grubun öncüsü Nazmi Aydoğan’ın yanı sıra grup üyeleri Necmi Özdemir, İlhami Gültepe, Abbas Dağ, Mehmet Sözler, Murat Tandoğan, Süleyman Peker ve  Ayhan Acar da ziyarette hazır bulundular.

hediyedostluk grubu

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir