Çakır üniversiteyi anlattı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve Kocaeli Toplumsal Dayanışma Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen, “Şehirle Bütünleşmede Üniversitenin önemi” konulu Konak Sohbetimize Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır ‘ın katılımıyla gerçekleşti. Sivil Toplum kuruluşlarımızın başkan ve yöneticilerinin de katıldığı sohbette, Prof. Dr. Çakır, göreve geldikten sonra yaptıkları çalışmaları aktardı.

Kocaeli Toplumsal Dayanışma Derneği Başkanı Nurettin Yiğit Eyyubi’nin yaptığı açılış konuşmasında, “ Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimiz ile ortaklaşa düzenlediğimiz ve kentimizin değerli bir akademisyeni olan Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bektir Çakır ile yine bir konak sohbetinde bir araya geldik. Değerli hocamız çok

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol yaptığı konuşmada, “ Kocaeli Toplumsal Dayanışma Derneğimiz ile birlikte güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu mekan her zaman sivil toplum örgütlerine açıktır. Her türlü faaliyetlerinde müzemizin bahçesini kullanabilirler” dedi.

KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır ise yaptığı konuşmada, “ Kocaeli Üniversitesi yönetimine geleli 6 ay oldu. Biz kentle bütünleşme ve markalaşma yolunda bilgi birikimlerimizi kent dinamikleri ile paylaşmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Çok olumlu tepkiler alıyoruz ve bu nedenle de Araştırma Geliştirme konusunda üniversitemizin ismini daha fazla duyuracağız. Markalaşma konusunda da sanayicilerimiz ve sivil toplum ile işbirliklerimiz sürecek” dedi.

ÇAKIR (1)

ÇAKIR: Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Basın Müzesi bahçesinde katılımcılara Kocaeli Üniversitesi’nin yaptığı  önemli çalışmaları aktardı.

KONAK SOHBETİ  (1)

KONAK SOHBETİ: Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi bahçesinde gerçekleşen etkinliğe çok sayıda STK temsilcisi ve üyeleri katıldı.

PLAKET (2)

PLAKET: Sohbetin ardından Prof. Dr. Bekir Çakır’a dernek başkanları birlikte plaket verdiler.

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir