Basın Sitesinde evlerde son sürece girildi

 

djkgosdrfjg

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE)’nin girişimleriyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Derince Çınarlı Mahallesi’nde 24 buçuk dönüm arazi üzerine inşa edilen 138 konutluk Basın Sitesi’nin bitimine son iki ay kaldı. Körfezin en güzel vadilerinden birinde, önü deniz, arkası orman olan bölgeye Taşkınlar İnşaat tarafından inşa edilen sitede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

kocaeli-basin-sitesinde-ilk-kazmasi-vuruldu_f9996

Binalara asansörlerde eklendi

8 blok 138 daireden oluşan sitede 87 metrekarelik 2+1 konutları içeren blokların dış cephe kaplamaları başladı. 109 metrekarelik 3+1 konutları içeren blokların ise kaba inşaatları tamamlandı, dış cepheleri ise tamamlanmaya çalışılıyor. Site içinde bulunan cami ve iş merkezinin de kaba inşaatı bitirildi. Bloklarda planda olmamasına rağmen TOKİ ile yapılan görüşmeler sonrasında asansörler monte edildi. Tüm blokların elektrik tesisatları tamamlandı. Her binanın ise jeneratörü bulunuyor. Projede geniş peyzaj, oyun ve sosyal alanlar da önümüzdeki süreçte yapılmaya başlayacak.

20476294_1935878196687674_6027080767864710844_n-1-199x300

KOGACE Başkanı Gürol’dan teşekkür

Geçtiğimiz gün Basın Sitesi’ni gezerek müteahhitlerden bilgi alan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi: “1 Ağustos 2016 tarihinde temelini attığımız Basın Sitemizde sona yaklaştık. Öncelikle Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’a, dönemin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na, Gümüşhane Valisi Okay Memiş’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Hedefimiz meslektaşlarımızın en uygun koşullarda başlarını sokacakları bir evinin olması.”

Bu konuda da hedef evi olsun olmasın tüm üyelerimizi ev sahibi yapabilmek

“Herkes evlerini kura ile seçecek. Tarafsızlığımızdan bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kimsenin şüphesi olmasın. Gebze bölgesinde de arazi arayışlarımız sürüyor. Bu konuda da hedef evi olsun olmasın tüm üyelerimizi ev sahibi yapabilmek. Yeni dönemde de İzmit Orhaniye Köyü’nde satın aldığımız 2 dönümlük arazimizde sosyal tesis yapmayı planlıyoruz.”

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir