Basın Onur günü için Ankara temasları

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu, 8 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen olağan genel kurulunun ardından 16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri ile ilgili hazırlıklara başladılar. Bu kapsamda yönetim kurulunda etkinlik hazırlık komisyonu farklı noktalarda çalışarak 16 Ocak Basın Onur Günü’nün bu yıl daha görkemli geçmesi için yoğun bir tempo ile çalışıyor. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve başkan vekili Levent Altun, önceki gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kocaeli milletvekillerini ziyaret ettiler. 16 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Basın Onur Günü etkinlikleri ile ilgili bilgilendirme notlarını ve davet mektuplarını bizzat teslim ettiler.

 

MEHMET HİLAL KAPLAN DAVET (4)MEHMET ALİ OKUR DAVET (1)

DAVET MEKTUBU

TBMM’deki ziyarette makamlarında bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve Haydar Akar’a davet mektuplarını veren Başkan Çetin Gürol ve başkan vekili Levent Altun’u sıcak bir şekilde karşılayan milletvekilleri bir jest yaparak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de TBMM’deki makamında görüşme imkanı sağladılar. Başkan Çetin Gürol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu 16 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirecekleri Basın Onur Günü etkinliğine davet etti. Günün önemini belirten bir mektubu ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin logosu bulunan nostaljik radyoyu hediye etti.

KILIÇDAROĞLUNA DOSYA (3) KILIÇDAROĞLU İLE SELFİ

16 OCAK’TA KOCAELİ’DE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise ziyarette, Kocaeli Basınını yakından takip ettiğini belirterek, “ Kocaeli’de çok güçlü gazetelerimiz var. Bende sık sık haberlerini takip ediyorum. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Ocak 1923 tarihinde gerçekleştirdiği basın toplantısını biliyorum. Cumhuriyetin ilanından önce gerçekleştirilen bu basın toplantısı son derece önem arz etmekte. Bu nedenle bende bu yıl bu törenlere katılmayı arzuluyorum. Bu yıl Kocaeli’deki törenleri programıma alıyorum” dedi.

 

OKUR’DAN DESTEK

Başkan Çetin Gürol ve Başkan vekili Levent Altun daha sonra AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur’u makamında ziyaret ettiler. 16 Ocak Basın Onur günü etkinlikleri ile ilgili 2 ay öncesinden çalışmaya başladıklarını ve bu konuda kentin tüm dinamiklerinin bugünü sahiplenilmesi gerektiğini belirten Başkan Gürol, “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilanından önce ilk ve son kez basın toplantısını kentimizde dönemin önemli gazetecileriyle paylaşmış. Cemiyetimizin kurucuları da bu önemli günü tespit etmiş ve yıllardır Basın Onur Günümüzü 16 Ocak tarihinde kutluyoruz. Bu yıl daha geniş kapsamlı olması için yönetim kurulumuzdaki tüm arkadaşlarımızla 2 ay öncesinden çalışmaya başladık. Bu konuda tüm milletvekillerimizi yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

GEBZELİ MESLEKTAŞLARIMIZA KONUT

Başkan Çetin Gürol ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın bizzat takip ettiği gazetecilere toplu konut projesi ile ilgili de, Gebze İlçesindeki üyelerin talepleri doğrultusunda Gebze İlçesinde yapılacak olan TOKİ projelerinden gazetecilerin yararlandırılması içinde destek istedi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur’da, 16 Ocak Basın Onur Günü’nün önemini bildiğini ve törenlerde yer alacağını belirterek, “ 16 Ocak Basın Onur Gününde Kocaeli’de sizlerin yanında yer almayı istiyorum. Bakanımız Fikri Işık konuyu yakından takip ediyor. Gebze ve çevre ilçelerdeki basın mensupları içinde TOKİ’nin projelerinden yararlandırılması içinde bakanımızın öncülüğünde milletvekili arkadaşlarımızla görüşeceğim” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş’e de dosya veren heyet daha sonra meclis çalışmaları nedeniyle makamlarında bulunmayan Kocaeli milletvekillerinin makamlarına bilgilendirme mektuplarını bırakarak Kocaeli’ye döndüler.

HURŞİT GÜNEŞ DAVET

HURŞİT GÜNEŞ DAVET: CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş’e de 16 Ocak Basın Onur Günü davetinde bulunarak, 2 ay öncesinden 16 Ocak tarihinde Kocaeli de törenlerde yer alması talep edildi.

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir