Başbakan’dan basın sitesi imzası

 

radyo

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Posco Assan TST’nin Basın Müzesi’nde verdiği iftarda gazetecilere müjde verdi. Gürol, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun basın sitesinin yapımı için gerçekleşecek arazi devir teslimine imza attığını kaydederek, “Yakın bir zamanda evlerimizin inşaatı başlayacak” dedi

basın

Dünyanın en büyük dördüncü çelik üreticisi Posco Assan TST, Kocaeli Basın Müzesi’nde bir iftar programı düzenleyerek, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde kentteki yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi. Programa Posco’yu temsilen CEO John Won Kwon ve Genel Müdür Yardımcısı Selda Seçkinler katılırken, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetimi ile birlikte basın mensupları da iftarda hazır bulundu.

meslektaşlarımız  (3)

BASININ ÖNEMİ

Neşeli geçen iftarın ardından bir konuşma yapan CEO John Won Kwon, gazetecilerin Ramazan bayramını kutladı. Kocaeli’de basının son derece güçlü ve etkin olduğunu kaydeden John Won Kwon, “Sizlerin de bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk ilk defa İzmit’te basın toplantısı düzenlemiş ve Cumhuriyet’in kurulacağını ilk olarak buradaki basın toplantısında gazetecilere açıklamıştır. Bu nedenle Kocaeli’nin basın tarihi açısından ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bizler de Posco Assan TST olarak bu önemin ve değerin farkındayız ve sizlerle bir araya gelmekten son derece mutluyuz” dedi.

hatıra

GENÇ BİR ŞİRKET

Posco Assan TST’nin 2011 yılında kurulduğuna dikkat çeken John Won Kwon,“Kısa bir sürede inşaat sürecimizi tamamlayarak, 2 yıldır üretim faaliyetimizi gerçekleştiriyoruz. 2013 yılından itibaren yüksek kalitede soğuk haddelenmiş paslanmaz çelik üreterek; beyaz eşya, mutfak gereçleri ve inşaat sektörlerine düzenli bir şekilde malzeme temin ediyoruz. Bu sayede birlikte çalıştığımız sektörlerin de gelişimine katkıda bulunarak daha da ötesi Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

güroll

ÖNCELİK KOCAELİ

İstihdama da katkıda bulunduklarına dikkat çeken John Won Kwon, “Posco Assan TST olarak işe alımlarımızda Kocaeli’de yaşayan gençlerimize öncelik verdik. Türkiye için yeni bir teknoloji olan paslanmaz çelik teknolojisini gençlerimize öğreterek, kendilerini bu konuda deneyimli bir hale getirdik.Her ne kadar çok genç bir şirket olsak da 2014 yılında azimli çalışmalarımız dolayısıyla Türkiye ihracatına önemli katkılarımız oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 2014 yılı araştırmasında ilk 1000 ihracatçı firma arasından 107 milyon dolar ihracat ile 142. sırada, sektörel olarak da 19. sırada yer aldık. Şirketimizin ilk yılı için bu bir başarıdır, ancak hedefimiz zirvede yer almaktır.Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Kocaeli ile birlikte başarılarımızı sürdürüp ilerleyeceğimize söz veriyorum”

meslektaşlarımız  (1)

EV MÜJDESİ VERDİ

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, ise Posco’nun basın müzesinde iftar vermesi nedeniyle büyük mutluluk yaşadığını ifade ederek, “Onlara kapımız her zaman açık” dedi. Gazetecilere Derince Çınarlı Mahallesi’nde yapılacak olan basın sitesi ile ilgili müjde de veren Gürol, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık’ın girişimleriyle Başbakan Ahmet Davutoğlu, yer tahsisi ile ilgili önceki akşam imzasını attı. Bir ay sonra basın sitesinin temelini atmayı planlıyoruz. Peşinatları hazırlayın” dedi. Gürol’un sözleri iftarda bulunan gazeteciler tarafından mutlulukla karşıladı ve ev müjdesi uzun süre alkış aldı. Gürol daha sonra, KOGACE radyosunu Posco temsilcilerine armağan etti.

 

 

 

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir