Aygün: 16 Ocak adına yakışır bir şekilde kutlanmalıdır

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetimini ziyaret eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, 16 Ocak’ın çok özel bir gün olduğunu kaydederek, “Adına yakışır bir şekilde kutlanmalıdır” dedi.

IMG-20141124-WA0004

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen gelen kurulla Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na seçilen Çetin Gürol ve yönetimini Basın Müzesi’nde ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini sundu. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette Aygün, bu önemli görevi nedeniyle Çetin Gürol’u tebrik etti.

BAŞARILAR DİLEDİ

Gürol’un kentteki en deneyimli gazetecilerden birisi olduğunu ifade eden Aygün, “Çetin Gürol arkadaşımız, gazetecilik mesleğini ahlaki ve ilkeleriyle yapan, özellikle genç meslektaşlarına örnek olması gereken bir isimdir. Onunla beraber Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin çok daha iyi bir yere geleceğinden hiç şüphem yok. Kendisine bu zorlu görevde başarılar diliyorum” dedi.

gezi

16 OCAK’IN ÖNEMİ

Çetin Gürol ise, öncelikli olarak 16 Ocak Basın Onur Günü kapsamında çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Bu özel günün, yani Mustafa Kemal Atatürk’ün Kocaeli’ye gelerek hayatındaki ilk basın toplantısını yaptığı bu anlamlı günün, şanına yakışır bir şekilde kutlanmasını istiyoruz. Bu nedenle bu günde sizleri de aramızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KATKI VERECEĞİM

Zeki Aygün ise, bu önemli güne katılacağını ve günün anlam ve önemine uygun geçmesi için elinden geleni yapacağını ifade ederek, “Siz gazeteciler kökleri Amerika’da olan özel günleri dahi kutluyorsunuz. Bu günü çok daha görkemli bir şekilde kutlamalısınız. Bu güne katılmakla kalmayıp, katkım noktasında elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.

birlik

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öte yandan Aygün, Öğretmenler Günü vesilesiyle de bir açıklama yaparak, “Türkiye son 12 yılda ekonomik anlamda önemli adımlar attı. Fakat bunları yeterli bulmuyoruz. Öğretmenlerin refahını yükseltsek de, bu hedeflenen nokta değil. Daha çok çalışarak, öğretmenlerimizin ekonomiyi değil, sadece ve sadece iyi nesiller yetiştirmeyi düşündüğü bir Türkiye yaratmak istiyoruz” dedi.

MİLLİ GELİR

Konuşmasında, Türkiye’deki istikrara da vurgu yapan Aygün, “Düne göre çok daha iyi bir noktadayız. Ama şöyle önemli bir nokta var: Ülkeler için kişi başına düşen milli gelirin 11 bin dolarlara ulaşılan dönem, birer eşiktir. Birileri Türkiye’de iç karışıklık çıkarmak ister. Bunlara karşı teyakkuzda olmak gerek. Türkiye’de karışıklık çıkarmak isteyenlere izin verememeliyiz” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir