Art Nıcomedıa basın müzesinde buluştu

 

 

ISO_7808

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi kent dinamiklerini buluşturmaya devam ediyor. Önceki akşam 2011 yılında kurulan Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği üyeleri ve proje ortakları, geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğinde müze bahçesinde bir araya geldiler.

ISO_7873

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu Basın Müzesi ve bahçesinin toplumun tüm kesimlerini buluşturması için her türlü etkinliğe kapılarını açıyorlar. İşte bunlardan biri de önceki akşam gerçekleşti. Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği yönetim kurulu, üyeleri ve proje ortakları Basın Müzesi bahçesinde iftar açtılar, ardından da Basın Müzesini gezdiler. Başkan Çetin Gürol’un ev sahipliğinde ve Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç’in organizasyonuna  İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, İzmit Kent Konseyi Genel Sekreteri ve İzmit Belediyesi Turizm Danışmanı Bekir Serin, Kocaeli Hal Müdürü Ayhan Acar, televizyon programı yapımcısı ve gazeteci Sevcan Tamer, Biz İzmitiz Facebook Grubu Kurucusu Hüseyin Erol, proje ortakları, basın mensupları ve dernek üyeleri katıldı.

ISO_7913

38 kişinin katıldığı iftar programı duayla başladı. Oruçların açılmasının ardından ilimizin ses sanatçılarından Murat Taylan davetlilere ilahi okudu. İftarın ardından Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol dernek üyelerine Basın Müzesini gezdirip müzede sergilenen obje ve materyallerle ilgili bilgiler verdi.  İftar programında kısa bir konuşma yapan Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç “Öncelikle, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’a hem bu seneki iftar programımız için cemiyet binasını bize tahsis ettiği hem de az önce gezdiğimiz Basın Müzesi’ni kentimize kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği ailesi ve proje ortaklarımızla birlikte oruçlarımızı açıp bir arada olmaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir