16 Ocak’a her türlü desteği vereceğiz

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’u ziyaret eden Baro Başkanı Sertif Gökçe, 16 Ocak Basın Onur Günü’nün önemine dikkat çekerek, “Her türlü desteği vereceğiz” dedi

1 (1)

Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe ve yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetimini ziyaret etti. Basın Müzesi’nde gerçekleştirilen ziyarette eski cemiyet başkanlarından Manşet Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemalettin Öztürk de hazır bulundu. Gökçe, Gürol’u yeni görevi nedeniyle kutladı.

2

BASIN ÇOK ÖNEMLİ

Basının kendileri için çok önemli bir görev üstlendiğine vurgu yapan Gökçe, “Çünkü basın, yasama, yürütme ve yargıdan sonra Türkiye’deki dördüncü kuvvettir. Biz nasıl yargıda savunmayı, yani halkı temsil ediyorsak, basın da böyle, halkımızın demokrasiye ulaşmasında en önemli organlardan birisidir” dedi. Gökçe, Türkiye’nin hukuk açısından zor günlerden geçtiğini kaydederek, “Ne yazık ki hukukta erki ele geçiren, yargıyı kendi lehine işleyen bir kurum haline getiriyor. Bu da Türk hukuk sistemine zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

1 (2)

ONUR DUYARIZ

Kocaeli Barosu’nu ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Gürol ise, sözü, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize gelerek ilk ve tek basın toplantısını yaptığı 16 Ocak’a getirdi. Atatürk’ün bu toplantıda Cumhuriyetin kurulacağının mesajını verdiğini söyleyen Gürol, “Bu yüzden 16 Ocak Basın Onur Günü’nü çok önemsiyoruz. Bu önemli günü önce Kocaeli’nin iyi anlamasını, daha sonra da tüm Türkiye’de kutlanmasını arzu ediyor ve bunun için çalışıyoruz” dedi. Gökçe ise, 16 Ocak’ta etkinlikleri ile ilgili üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını vurgulayarak, “Biz de elimizi taşın altına koyacağız. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin vereceği her görevi yapmaktan onur duyarız” dedi.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir