16 Ocak şanına yakışır bir şekilde kutlanacak

birlikte

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetimi, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nu ağırladı. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette Zeytinoğlu, Gürol’u bu önemli görevinden dolayı tebrik ettiğini söyleyerek, “Türkiye’nin en güçlü basınının olduğu bu kentte, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin çıtasının Gürol’la birlikte daha da yukarılara çıkacağından hiç şüphem yok” dedi.

ikili

BİZLERİ MEMNUN ETTİ

Ziyareti nedeniyle Zeytinoğlu’na teşekkür eden Gürol ise, “Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne belediye başkanlarından sivil toplum örgütlerine, sendikalardan demokratik kitle örgütlerine kadar her kesimin sahip çıkması, her kesimin Basın Müzesi’ne gelmesi ve bizi ziyaret ederken de Türkiye’de eşi benzeri olmayan bu binayı görmesi bizleri çok memnun ediyor” ifadelerini kullandı.

 

BÜYÜK HEYECAN

Gürol, 16 Ocak’ta kutlayacakları Basın Onur Günü dolayısıyla büyük heyecan yaşadıklarını ifade ederek, “16 Ocak 1923’te Atatürk ilimize gelerek hayatının ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Bu toplantıda Türkiye’nin cumhuriyetle yönetileceğini söyledi. Bu nedenle bu tarih bizler için çok önemli. Biz de gecemizi gündüzümüze katarak bugüne hazırlanıyoruz” dedi. Zeytinoğlu ise, 16 Ocak çalışmalarını basından takip ettiğini söyleyerek, “Biz de bu özel güne katılım sağlayıp desteğimizi vereceğiz” dedi.

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir