⁠⁠⁠ANADOLU’NUN NABZI TOKAT’TA ATIYOR

içerikGazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın Tokat Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlediği 2. Anadolu Zirvesi’nde bir araya gelen gazeteciler Tokat’ta  Büyük Anadolu Buluşması’na tanık oluyor.

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın Tokat Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlediği 2. Anadolu Zirvesi, Büyük Anadolu buluşmasına sahne oluyor. 50’ye yakın ilden gazetecilerin bir araya geldiği zirvenin ilk gününde Tokat Valisi Cevdet Can İle Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na ziyarette bulunuldu. Aynı gün Tokat Müzesi gezilirken Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin’in katlımıyla Konservatuar Bölümü’nce düzenlenen Müzik Dinletisine iştirak edildi. Tokat Kalesi ile meşhur Taşhan’ı da gezen Anadolu Heyeti’nin etkinlikleri kapsamında, ikinci gün programı içerisinde DİMES Tesisleri gezilirken, öğleden sonraki bölümde Niksar gezisi yapılacak ve Tokat Gazeteciler Cemiyeti’nin idari ve Sosyal Tesisi’nin açılışı gerçekleştirilecek. Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın Genel Kurulu’nun da gerçekleştirileceği etkinlikler ile ilgili konuşan Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Tokat Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz organizasyon mükemmel bir beraberliğe sahne oluyor ve Tokat’ta tam anlamıyla bir Anadolu rüzgarı esiyor. Meslektaşlarımız Şirin Tokat ilimizin güzelliklerine tanık olurken mesleki bilgi alışverişini de gerçekleştiriyorlar” dedi.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Yönetim Kurulu üyesi Çetin Gürol, KOGACE Başkan Vekili Levent Altun, TGF Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Halit Yılmaz, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu Üyeleri Cemal Kaplan ve İsa Turhan da zirvede hazır bulundular. 1.cisini Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak başlattığımız Anadolu Zirvesinde mesleğimizin sorunları ve çözümlerine yönelik fikir alışverişi yapılıyor.

3 2

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir